Hakkımızda

İSAR Yayınları, İSAR bünyesinde yürütülen akademik çalış­maları, daha geniş kitlelere ulaştırmak üzere Eylül 2015’ten bu yana faaliyetlerini sürdüren bir yayınevidir.

Yayınevi tarafından basılan özgün ve akademik nitelikteki kitaplar, vakıf dahilinde sürdürülen eğitim ve araştırma faaliyetlerinin birer çıktısı mahiyetindedir. Bu faaliyetler; İslami ilimler, genel ilimler tarihi, tıp ve ahlak, Arapça öğretimi, iktisat, hukuk ve siyaset düşüncesi gibi üst konular etrafında kümelenmiştir.

Her biri ayrı bir yayın dizisi olarak kurgulanan bu üst başlıklar, vakfın öncülüğünde tertip edilen akademik programlar dolayısıyla bir araya gelen uzman ve akademisyenlerin katkılarıyla kalıcı değerlere dönüştürülmekte ve basılan her kitap, yetkin bir editör grubunun titiz çalışmasının ardından ilgili okurlarla buluşturulmaktadır. Programların uluslararası bir kapsamda gerçekleştirilmesinin bir sonucu olarak, ağırlığı Türkçe olan bu yayınlar içerisinde Arapça ve İngilizce bölümler de yer almaktadır.

Neşrettiği çalışmalar, pek çok yabancı üniversitenin* kütüphane kataloğuna giren İSAR Yayınları, şimdiye dek 100’ü aşkın ismin yazar, editör ve mütercim vasfıyla katkıda bulunduğu 30’a yakın akademik eseri yayın hayatına kazandırmış olup, yeni yayın hazırlıklarını devam ettirmektedir.

* Yakın Doğu Üniversitesi Kütüphanesi, Münster Üniversitesi Kütüphanesi, Harvard Üniversitesi Kütüphanesi, Princeton Üniversitesi Kütüphanesi, Columbia Üniversitesi Kütüphanesi, New York Üniversitesi Kütüphanesi, Chicago Üniversitesi Kütüphanesi, Bremen Üniversitesi Kütüphanesi, Yale Üniversitesi Kütüphanesi, McGill Üniversitesi Kütüphanesi, Oxford Üniversitesi Kütüphanesi, Pennyslvania Üniversitesi Kütüphanesi, Erlangen-Nuremberg Üniversitesi Kütüphanesi, Leiden Üniversitesi Kütüphanesi, Texas Üniversitesi Kütüphanesi, Stanford Üniversitesi Kütüphanesi, Vrije Amsterdam Üniversitesi Kütüphanesi

İSAR Yayınları Ailesi