Ömer Said Güler

1991 yılında İstanbul’da doğdu. Ortaöğretimi Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı (2010). TDV İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu (2014). Edebî şerh geleneğine ilişkin tez çalışmasıyla aynı üniversitede yüksek lisans derecesi almaya hak kazandı (2016).

İlk yazısı 2010 yılında Yeni Asya gazetesinde yayımlandı. Akabinde Köprü, Genç Yorum, Tereke, Elif, Sanat Âlemi gibi dergi ve edebiyat sitelerinde şiir, deneme ve araştırma yazıları yayımlandı. Lisans ve yüksek lisans döneminde Tereke edebiyat dergisini yayına hazırlayarak genel yayın yönetmenliği vazifesini yürüttü.

2012 yılında Abdullah Tivnikli İSAR Vakfı’nda başladığı 4 yıllık eğitim programını tamamlayarak Eylül 2016’da kurumda araştırmacı olarak çalışmaya başladı. Aynı sene İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde başladığı Türk Dili ve Edebiyatı doktora eğitimi ile beraber İSAR Yayınları editörlüğü vazifesini sürdürmektedir.

Akademik ilgi sahalarına yönelik çeşitli yayınlara editör ve yayına hazırlık kalemlerinde katkıda bulunan Güler, bu yöndeki çalışmalarını devam ettirmektedir.