Profile Category: Yayınevi Editörleri

Home / Yayınevi Editörleri
Ömer Said Güler
Profiles

Ömer Said Güler

1991 yılında İstanbul’da doğdu. Ortaöğretimi Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı (2010). TDV İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu (2014). Edebî şerh geleneğine ilişkin tez çalışmasıyla aynı üniversitede yüksek lisans derecesi almaya hak kazandı (2016).
Eylül 2016’da kurumda araştırmacı olarak çalışmaya başladı. Aynı sene İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde başladığı Türk Dili ve Edebiyatı doktora eğitimi ile beraber İSAR Yayınları editörlüğü vazifesini sürdürmektedir.

Mürteza Bedir
Profiles

Mürteza Bedir

1968 yılında Sivas/Suşehri’nde doğdu. 1992 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladı. 1993 yılında Sakarya Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak göreve başladı ve 1994 yılında aynı üniversite adına YÖK bursuyla lisansüstü çalışmalarını tamamlamak üzere İngiltere’ye gitti. Ocak 2011 yılında halen mensubu olduğu İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde profesör olarak göreve başladı. Mart 2013’ten itibaren aynı fakültede dekanlık görevini sürdürmektedir.