İndirim!

Arapça Sık Kullanılan Kelimeler Sözlüğü

0 out of 5

90.00 

Bir dili öğrenme sürecinde esas teşkil eden unsurlardan biri olan kelime bilgisi, sözlükler başta olmak üzere bazı temel kaynakların her daim el altında bulundurulmasını gerektirir. Ancak genel sözlük çalışmaları dil öğrenecek kimselere hangi kelimelerin öncelikli olduğu hususunda bir bilgi sunmaz. Bunu kritik bir ihtiyaç olarak gören dil eğitimi uzmanları, hemen her dilde sık kullanılan kelime sözlükleri hazırlama yoluna gitmiş ve bu yeterliliği nereden başlanacağı belli olmayan bir süreç olmaktan çıkararak disipline etmeye çalışmışlardır.

İSAR Yayınları Arapça Eğitim Dizisi arasında yayımlanan elinizdeki eser de bu tarz bir gayretin neticesi olarak hazırlanmış tematik bir sözlük çalışmasıdır. Klasik dinî metinlerde, günlük hayatta ve ekonomi/İslam iktisadı alanında sık kullanılan kelimeler şeklinde üç bölümden oluşan sözlük, 5000’e yakın kelime içermektedir. Kelimelerin Türkçe ve İngilizce anlamlarının yanı sıra belirlenen metin havuzu içerisinde kaç defa geçtiği bilgisi yer almakta ve ibarenin Arapça örnek bir cümle içerisindeki kullanımı da bu bilgilere eşlik etmektedir.

In order to have knowledge of vocabulary, which is one of the factors that promotes the learning of a language, it is necessary to have access to some necessary sources, especially dictionaries. Nevertheless, general dictionary studies do not supply any information for language learners as to which words have priority over other words. Language education specialists who understand this critical need have opted to prepare dictionaries of frequently used words in every language, attempting to train language adequacy by removing ambiguity from the language learning process.

This work, which is published in the Series of Arabic Education by ISAR Publishing, is a thematic dictionary which has resulted from such an effort. The dictionary contains approximately 5,000 words and is comprised of three parts, frequently used words in: classical religious texts, daily life, and economics/Islamic economics. Along with the English and Turkish meanings of the words, information about the frequency of a word in a specific text repository and an example usage of the word in Arabic are also present.

179 adet stokta

Ek bilgi

Hazırlayan

Muhammed Enes Sermini

Baskı Sayısı

1

Yayın Tarihi

Kasım 2021

Sayfa Sayısı

540

ISBN Numarası

978-605-9276-31-3

Boyut

13,5 x 21

Dil

Arapça, İngilizce, Türkçe