Profile Category: Kitap Editörleri

Home / Kitap Editörleri
Mürteza Bedir
Profiles

Mürteza Bedir

1968 yılında Sivas/Suşehri’nde doğdu. 1992 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladı. 1993 yılında Sakarya Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak göreve başladı ve 1994 yılında aynı üniversite adına YÖK bursuyla lisansüstü çalışmalarını tamamlamak üzere İngiltere’ye gitti. Ocak 2011 yılında halen mensubu olduğu İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde profesör olarak göreve başladı. Mart 2013’ten itibaren aynı fakültede dekanlık görevini sürdürmektedir.

Necmettin Kızılkaya
Profiles

Necmettin Kızılkaya

Necmettin Kızılkaya, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 2001’de mezun olduktan sonra aynı üniversitede İslam Hukuku Anabilim Dalı’nda yüksek lisans derecesi aldı. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İslam hukuku alanında hazırladığı teziyle 2011’de doktorasını tamamladı. Kızılkaya, halen İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Muhammed İhsan Karaman
Profiles

Muhammed İhsan Karaman

1962 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1986’da İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş ve yine İstanbul Tıp Fakültesi Üroloji Kliniği’nde ihtisas eğitimini tamamlayarak 1991 yılında üroloji uzmanı olmuştur. 2001 yılında Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Kliniği Şefi olan Karaman, 2013 yılında İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyeliğine atanmış, 2014-2018 yılları arasında İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörlüğü görevinde bulunmuştur. Karaman, Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi, Beşikçizade Tıp ve İnsani Bilimler Merkezi Yürütme Kurulu üyesi, KAİM Vakfı Mütevelli Heyet başkanı ve İstanbul Araştırma ve Eğitim Vakfı Tıp ve Ahlak Çalışma Grubu başkanlığını yürütmektedir.